Į pradžią > Apmąstymai > Mažeikis prieš Užkalnį: abi tiesos svarbios

Mažeikis prieš Užkalnį: abi tiesos svarbios

2011.07.03
http://plaidklaus.blogspot.com/2011/03/alexander-lukashenko.html

http://plaidklaus.blogspot.com/2011/03/alexander-lukashenko.html

Perverčiau Gintauto Mažeikio komentarą apie situaciją Baltarusijoje, tiksliau, komentaro nuotrupas, ir prisiminiau, vien pavadinimas delfyje vertas dėmesio, be jokios abejonės, traukiantis akį. Ir čia prisiminiau vieną iš Andriaus Užkalnio rašinių, apie tai, jog lietuviams niekas neįdomu, o jie apskritai, didžiąja dalimi yra kretinai. Ir beveik su juo sutikau. Iš kitos pusės, jeigu žmonės apskritai nustoja domėtis žiniasklaida, kas joje vyksta ir kas ten transliuojama, ir nenori dalyvauti lavono spardyme ir kitaip tyčiotis iš jo, tuo perdėm stebėtis ir nereikėtų. Pats tyliai nunarinęs galvą sutinku ir įsirašau į kretinų skaičių. Ne dėl to, jog man Graikija ar Europa būtų neįdomi, tiesiog kanalai, kuriais naudojuosi, apie ją tyli, o aš pats žinių ir neieškau. Nesu labai didelis Baltarusijos įvykių stebėtojas, nors jie yra gerokai artimesni geografine prasme, galiausiai dažniau numetamos kažkokios nuorodos į juos, apie besibūriuojančius ir gatvėje tylinčius, kartais paplojančius žmones. Visą laiką peržiūriu nuotraukas, įdomu stebėti, ar nėra pažįstamų veidų. Dar neteko aptikti, bet žinau, kad jie Minske į gatves išeina. Štai čia atsiranda santykis ir smalsumas, kuomet autentiškas ryšys su konkrečiais žmonėmis, o ne abstrakčia mase, verčia domėtis įvykiais. Tiesa, tai vyksta dažniausiai pripuolamai. Kurį laiką iš kolegų per FB nebegaunu jokių žinių, elektroninis paštas veikia su sutrikimais, dialogas nutrūksta. Kyla natūralus smalsumas, ir kartas nuo karto pagalvoji, jog vertėtų pasiskambinti. Tai, į ką atkreipė dėmesį G. Mažeikis, jog ektroninė erdvė filtruojama, daug ką sustatė į savo vietas. Aš pats tikiuosi, jog Baltarusijos KGB manim nesidomi, nes paskui bus pakankamai sudėtinga ten patekti. Visgi, pakankamai aktyvūs ryšiai verčia luktelėti skambučio iš jų, gal žinutės, o gal laiškelio… Tai suintriguotu.

Trečiadienį skambinausi į Minską – reikėjo draugą pakviesti į konferenciją, gavosi labai keista pokalbio pradžia:

-Kaip pas jus ten Minske, dar nedūstatate?

-Viskas lyg ir tvarkoj, dabar kvėpuoti paprasčiau, negu anksčiau.

-Tai asfaltas neplaukia?

-Ne, šiandien kaip tik debesėliai renkasi, gal net lietaus bus…

Toliau pokalbis pasisuko apie reikalus, pabendravom. Padėjęs ragelį, pagalvojau, ar kalbėjomės apie tą patį. Vakare sėdus į automobilį ir paskus raktelį radijas pranešė, jog Minske ir kituose Baltarusijos vietose vėl būriuojasi žmonės.

Koks trečiadienį buvo dangus virš Minsko – netikrinau. Manau, kad supratau.

Share
Kategorijos: Apmąstymai Žymos: ,
 1. 2011.07.04 0:34 | #1

  Jo, kalbėjimas tarp eilučių -- sunkus reikalas. Ne visada gali būti tikras, kad antrasis (tarp eilutinis) lygmuo gerai susisinchronizavo 🙂 Bet taip ar anaip, tamstos pavyzdys -- tiesiog puikus. Kunda-lakunda visame gražume.

 2. 2011.07.04 1:12 | #2

  @Rokiškis
  Na taip, turint omenoje, kad aš tokio kalbėjimo beveik nepatyręs, nėra įgūdžių, bet pačiam buvo įdomu. Iš pažiūros lyg ir apie orą. Nors nesu 100 proc. tikras, kad tikrai ne. Man tik įdomu, kaip turi veikti KGB darbuotojo smegenys, ar jie tai tikrina. Mano duomenys jie tikrai turi, tuo net neabejoju. Mačiau papkę apie mane surinktų dokumentų, atrodo įspūdingai. Dalis jų tikrai nugulę KGB…

 3. skirtumas
  2011.07.04 8:40 | #3

  Kažkoks „deja vu“…

 4. 2011.07.04 17:02 | #4

  taip jau ganasi, bet aš žinau savo skaitytojų ratą 😀

 5. 2011.07.11 9:55 | #5

  Žinot, ponas Baltasis Vaiduokli, o aš dar kaip tais pagalvojau ir prisiminiau šį bei tą. Dauguma Lietuvoje net neįtaria, kad nuo sovietmečio KGB baltarusijoje išaugo berods keletą kartų. Ir net neįsivaizduoja, kaip ten žmonės yra kontroliuojami -- niekas iš jų nešneka net būdami užsienyje, nes nenori bėdos.

Komentavimo galimybė šiame įraše yra išjungta.
Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos