Į pradžią > Blogosfera > Politikai blogosferoje: gėrio kova prieš blogį

Politikai blogosferoje: gėrio kova prieš blogį

2011.06.17

Lietuvoje prieš keletą metų blogai pradėjo įgauti pagreitį. Kaip būdas komunikuoti, su daugiau ar mažiau panašiais žmonėmis, kada galima buvo pradėti dalintis savosiomis mintimis, ir gauti kažkokius atsakymus, pasvarstymus ir apskritai, pakankamai kokybiškai padiskutuoti. Ši terpė nebuvo nepastebėta ir tų, kam tas yra gyvybiškai svarbu – politinio kolūkio gyventoju. Atrodo, jog partijų ar judėjimų lyderiai rašo savo dienoraščius. Kartais jie atsiduria ir kažkiek netikėtose vietose. PoPo apsigyvenusi socialdemokratė Birutė, kuri čia rašo beveik anonimiškai, bet bent kiek mąstantis žmogus yra 90 procentų įsitikinęs, kad ji yra ji (Rokiškis jos neišdavė, aš savo spėjimą taip pat pasilaikysiu prie savęs).

Stebint politikų tinklaraščius iš šalies, idealiausiai komunikavo per savo blogą A. Zuokas, tačiau pastaruoju metu jo interesas bloge sumenko, jis nustojo dalyvauti diskusijose po savo įrašais, galiausiai ir įrašai pateikiami nebe kaip įrašai – pastaruoju metu blogas paremtas video medžiaga. Iš kitos pusės, džiugu stebėti, kad bent atnaujinamas reguliariai. Tačiau komunikacija su skaitytojais – žiūrėtojais akivaizdžiai sumenko.

Tai šiek tiek primena konservatorių atvejį – Andriaus Kubiliaus blogas nustojo funkcionuoti beveik iškart, kai jis tapo ministru pirmininku. Jo paskutiniai įrašai daryti po Seimo rinkimų tik keli, pasibaigia 2009 metų pradžioje. Juokaujama, jog prie savo blogo jis grįš po kitų Seimo rinkimų. Iš dalies galima pagalvoti, jog žmogus tikrai yra užsiėmęs, neturi kada užsiiminėti niekais, rašinėti kažkokių savo pastebėjimų. Tačiau, kaip bebūtų keista, šis A. Kubiliaus pasirinkimas buvo savanoriškas atsiribojimas nuo visuomenės. Ne gana to, jog ši vyriausybė turi kaip niekad silpną komunikaciją, jos bendravimas su bendruomene ir taip sudėtingas, vadovas pats kerta šaką, kurią buvo įskiepijęs. Tuo tarpu kitas blogeris, žinomas pseudonimu Kitu kampu elgėsi priešingai: beveik reguliariai (vidutiniškai kas 11 – 12 dienų, kitaip tariant 3 kartus per mėnesį) vis įmesdavo kažkokius pastebėjimus į savo tinklaraštį, taip suteikdamas galimybę bendrauti tarp savęs ir visuomenės. Jam traukiantis iš posto buvo kalbama, kad tai vienas geriausių buvusių ministrų šioje vyriausybėje. Toli gražu netvirtinu, jog tai būtent vedamo tinklaraščio nuopelnas, greičiau netgi atvirkščiai. Visgi tai taip pat atspindi ir požiūri į užimamas pareigas, o taip pat ir atsakingumą. Panašu, kad liko aktyviausias šios vyriausybės blogeris, kuris, mano manymu, turėtų joje išsilaikyti – Remigijus Šimašius. Atrodo, jog jis netgi ir šiek tiek skaito, kas ir kaip pas jį komentaruose bendrauja, tačiau į diskusijas plačiau nesivelia.

Visgi kalbant apie politikus blogosferoje, reikia pažymėti vieną labai svarbų momentą: jų pozicija dažnai atrodo keista, jiems nereikia feedbacko, jie gali rašyti tik tam, kad matytųsi. Aš beveik neabejoju, jog niekas tokių sąlygų kaip delfis politiko matomumui suaryti negali, ten reiškiasi ir L. Donskis, ir G. Kirkilas, ir G. Navaitis, ir S. Stoma bei kiti (beje, politiku jis tapo po to, kai intensyviai padirbėjo prie savo blogo, buvo vienas iš tų delfio blogų autorių, kuris dalyvaudavo diskusijose su savo komentatoriais ir priešingu atveju vargu ar jį būtų išreitingavę į viršų). Tačiau tapę politikais, jie nustojo domėtis, kas darosi po jų blogų įrašais. Akivaizdu, jog jiems dabar reikia tik tribūnos, iš kurios jie galėtų skelbti savo tiesą. Nežinau kaip kiti, bet Leonidas Donskis dar aptaria savo įrašus pas save FB, tačiau galbūt tai specifiškesnis reiškinys, negaliu daryti jokių tvirtinimų.

Kitas ženklus poslinkis – šiuo metu blogus kaip niekad intensyviai rašo socialdemokratai, veikiausiai turi pakankamai daug laisvo laiko. Iš kitos pusės, jie juk turi pasiruošti rinkimams ir tam reikia ruoštis iš anksčiau. Todėl laisvu nuo darbo laiku, galima kažką ir parašinėti, nors, kaip rodo kai kurie paskaičiavimai, Seime nepersidirbama.

Jeigu pabandyti apibendrinti tuos kelis žodžius, kuriuos surašiau, panašu, kad tinklaraščiai politikams reikalingi tik tol, kol jie nėra valdžioje. Paskui juos bus galima numesti į šalį. Kaip ir atspindi bendrą požiūrį į rinkėjus, kurie reikalingi tik per rinkimus…

Share
 1. 2011.06.17 6:57 | #1

  Mauras padarė savo darbą ir nebereikalingas.
  Tikėti politiko veiklos nuoširdumu -- beviltiška.

 2. 2011.06.17 11:13 | #2

  @troy
  Beveik kaipo ir sutinku.
  Iš kitos pusės, na juk negali būti jie visi visai blogi.
  Turi būti koks nors vienas ir geresnis 🙂 O dal net du…

 3. 2011.06.17 12:43 | #3

  Yra tiesiog interesai. Ir jie gali būti suderinami arba gali prieštarauti. Ir jie gali būti matomi arba gali būti nematomi. Nematomus suderinti labai keblu, net kai jie ir gali būti suderinami. O žaidimai mūtnam vandeny pas mus labai populiarūs.

  Trumpai tariant, čia reikia truputį giliau žvelgt, jei apie gerumus/blogumus kalbėsim.

 4. skirtumas
  2011.06.17 13:50 | #4

  Manding galva čia sienos nepradauši. Čia reikalingi gerai apgalvoti visapusiški veiksmai, tokie, kurie pradėtų grandininę reakciją.

  Šiame straipsnyje išties išvardintos problemos, bet lygtais ir pasiūlytas sprendimas -- kelti problemas iš vidaus (nors pats pripažįsti, kad tai baisokas dalykas).

  Aš, tiesą sakant, nematau kitos išeities kaip daryti didelius valymus -- metant visus šūdus lauk kad ir su gerais dalykais. Bet tai geriau, negu nieko nedaryti.

  Dar viena idėja iškilo man čia keletą sekundžių pamąsčius (čiut čiut pabreinstorminau), tai didesnėms įmonėms rengti edukacinius departamentus (savotiškas profkes) ir rinkti ten abiturientus, o juos ten mokytų ir gamintų sau reikalingus specialistus. Dauguma šūdų iš visos švietimo struktūros patys išbėgtų kaip Višnebskio patepus ;

 5. 2011.06.17 13:57 | #5

  @Rokiškis
  Tai tik kalbos figūra, apibūdinanti turinį, kuris yra tų blogų įrašuose. Idėjinių diskusijų ten nėra, dažniausiai lėkšti gerai/blogai pavirkavimai (netvirtinu, jog taip yra 100 proc, tačiau kokiais 85 -- drąsiai). Šiaip tai, kas darosi drumstame vandenyje yra įdomiausiai, bet galima labai smarkiai apsigauti…

 6. 2011.06.17 14:03 | #6

  @skirtumas
  Skirtumai, kažkaip tavo komentaras ne prie to įrašo atsirado, tai gal gali pakopinti ir padėti į vietą? 😀

 7. skirtumas
  2011.06.17 15:21 | #7

  @baltasisvaiduoklis
  Aš čia viena galva galvoju, kita akim žiūriu, kad vyresnis jaunesnio neužgautų, viena ranka rašau, kita indus plaunu… Vos vos spėjau greituoju ekspresiniu būdu perskaityti čia šitą thread’ą… Tai škia, gal patark, kur tas tikras straipsnis ties kuriuo reikia D

 8. skirtumas
  2011.06.17 15:21 | #8

  @baltasisvaiduoklis
  Aš čia viena galva galvoju, kita akim žiūriu, kad vyresnis jaunesnio neužgautų, viena ranka rašau, kita indus plaunu… Vos vos spėjau greituoju ekspresiniu būdu perskaityti čia šitą thread’ą… Tai škia, gal patark, kur tas tikras straipsnis ties kuriuo reikia anavataip komentuot?

 9. 2011.06.17 17:51 | #9

  @skirtumas
  Man atrodo, kad komentaras turėjo būti prie šito įrašo: http://baltasisvaiduoklis.popo.lt/2011/06/16/netikras-liutas-pries-suluosinta-bet-ginkluota-juros-kiaulyte-diskusija-aplink-strukturines-problemas/
  Vaikai išmuša iš vėžių. Čia aš pats sau keistai produktyviu atrodau, rašydamas visokius niekus, reikes mažiau rašinėti, žmonės paskui ir susimaišo 😀

 10. 2011.06.17 17:52 | #10

  @skirtumas
  Tavo pasiūlymas įdomus, bet gal pernelyg radikalus. Ką tuomet daryti su mokslu?

Komentavimo galimybė šiame įraše yra išjungta.
Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos