Į pradžią > Netoli politikos > Lietuva ir Baltarusija

Lietuva ir Baltarusija

2010.10.21

Šiandien prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko vizitui į Baltarusiją, kur susitiko su Aleksandru Lukašenka. Kiek supratau, vizito tikslai yra trys: klausimas apie ukrainietiškos energijos transportavimą, pablevyzgojimas apie tai, jog Baltarusija turi būti demokratiškesnė ir vizų klausimas. Pirmi du klausimai yra tam, jg abu šalies vadovai geriau atrodytų prieš savo liaudį, trečiasis, tam jog būtų pasakyta, jog vizitas į Baltarusiją buvo sėkmingas, pasiekti tam tikri susitarimai, kurie yra įvardinami (supaprastinamas sienos kirtimas pasienio gyventojams). Tai, be jokios abejonės, yra svarbu. Tačiau galėtų būti pajudinti ir kiti klausimai.

Būtų labai malonu, jeigu galutinai būtų suderinta normali vizų išdavimo tvarka, vykstantiems moksliniais/studijų/mokymosi tikslais. Kitaip tariant, jog šis procesas būtų labai aiškia apibrėžtas. Dabar šiais tikslais gali būti pagaminama nemokama viza, tačiau tai priklauso iš principo tik nuo konsulo nuotaikos. Konsulas gali arba negali pasirašyti. Ir jam nereikia argumentuoti, kas yra natūralu. Tačiau Baltarusijos konsulatas šiuo požiūriu yra daug paslaugesnis, negu Lietuvos, ir tai liūdina (man važiuojant į Minską, atvažiavus ne savo laiku, kuomet buvo priimamos tik turistų grupės, viza buvo padaryta per 1,5 valandos, su sąlyga, jog man rekomendavo nueiti išgerti kavos, kol šiek tiek išsivaikščios žmonės).

Šiandien pas mus į universitetą atvažiavo du asmenys iš Baltarusijos. Vizito tikslas – mokslinė konferencija, kurioje skaito pranešimus. Tam buvo seniai ruoštasi, išsiųsti oficialūs pakvietimai ir idealiai sutvarkyti dokumentai. Nepaisant to, jog konsulate darbuotoja patvirtino dokumentų tinkamumą nemokamam vizos išdavimui, konsulas šį prašymą atmetė. Finalas – kelionė pabrango kartais. Tikėkimės, jog universitetas suras lėšų kompensuoti.

Na ir dar vienas įdomus momentas, kertant sieną, buvo stebimasi, jog važiuojama ne į Vilnių, o į Kauną, aiškiai parodant, jog Lietuva, ta į kurią verta važiuoti baigiasi 30 km nuo sienos su Baltarusija, kitaip tariant Vilniuje. Už Vilniaus turėtų būti balta dėmė.

Ir dar, įdomus dialogo fragmentas kertant sieną, kurį perpasakojo:

– Vizito tikslas?

-Pranešimas konferencijoje.

-O kam tai reikalinga?

…..

Share
 1. skirtumas
  2010.10.21 12:57 | #1

  Dėl paskutinio: o galėjai ir paaiškinti. Ką sunku buvo? Būt buvę dar lengviau pranešimą skaityti (man tai būna kur kas lengviau kai keletą kartų motyvuotai atsakau dėl ko ir kam kažką darau). -- Na bet mintį paties supratau, mūsų „jėgos struktūros“ yra itin žemo moralinio ir kt. lygio. Ir tai yra labai blogai.

 2. 2010.10.21 17:13 | #2

  @skirtumas
  Na taip, toks variantas galimas. Problema ta, jog jeigu pradėsi dėstyti pagrindines tezes, ir tave nutrauks po 2 minučių, iškils klausimas, o gal tikrai tai nifiga niekam nereikalinga? 🙂 Galiausiai ir patys pareigūnai buvo daugiau užsiėmę cigarečių paieška. Ir kas svarbiausiai, sugebėjo visą maišą per vagoną susirinkti. Irgi įdomus klausimas, gal kas žino, kaip jos naikinamos? Juk pareigūnai turėtų persirūkyti… 😀

 3. 2010.10.21 17:53 | #3

  Čia, Baltasis, dar ne visas strėles sulaužei. Rašoma, kad Grybauskaitė -- Briuselio ir Strasbūro pakalikė -- vykdė Ashton nurodymus. Sienos sutartis ir demokratėjimas čia tik otkatas ir priedanga. Iš tiesų juokinga, kai nevispročiai trizniai paleidžia dūdas, o paskuj kas nors bakstelna, kad šitaip blevyzgoti esą labai paranku Lukašnkos Minskui:)

 4. 2010.10.21 18:15 | #4

  @Zbygniewas Piwacijus
  O šitas klausimas iš viso labai sudėtingas. Baltarusijos padėtis Europoje itin neaiški. Vien jau dvivalstybės statusas su Rusija daug ką komplikuoja. Dėl demokratėjimo, tai ten vyksta įdomus procesai. Per šiuos rinkimus Lukašenka pirmą kartą dalyvaus debatuose su kitais kandidatais, ko nebuvo nuo pirmojo jo išrinkimo. Atrodo, kad ir čia Grybauskaitė bus laimėjusi. Ji prisiims nuopelnus, jog Baltarusiją demokratizavo. 🙂 Žodžiu, čia strėlių pilnas vagonas, ir neaišku kurią imti.

 5. skirtumas
  2010.10.22 6:59 | #5

  @baltasisvaiduoklis
  Kažkada buvo demonstratyvi cigarečių naikinimo akcija parodyta per durnadėžę. Bet aš pamenu gal tik vieną kartą…
  Tai iš „turginio mentaliteto“, kaip ir nėra ko tikėtis…
  Bet dar iš „trečios pusės“, galėtum pasitreniruoti tezes dėstyti turginiu/pasienietišku „slengu“, būtum itin universalus, o ir padėtų rinkimuose…

Komentavimo galimybė šiame įraše yra išjungta.
Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos